Royal Run 17-06-2019

Royal Run den 10. juni

One Mile

Dorthe Evald    19,49

10 km.

Dorthe Evald 1.07,01

 

Jørgen
Royal Run København 14-06-2019
Royal Run København den 10. juni
10 km.
Maria Møller Jensen     55,51 min.
Karsten Kirkø                58,14
Michael Meyer                59,40
Jørn L. Christiansen  1.01,42
Kirsten Lech-Rasmussen  1.03,51
Kirsten Henriksen      1.04,12
Jan Østerskov             1.04,54
Kurt Toft                         1.07,55
Inge Meilbak                 1.17,44
Karin Larsen                 1.20,47
Jørgen
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Tøserunden den 1. juni Køge 14-06-2019
Tøserunden den 1. juni Køge
113 km på Cykel
Kate Terese Knudsen  3.48,43 time
Karin Larsen                  5.48,02
Jørgen   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Sportmaster Kvindeløb Solgårdsparken 24-05-2019
Sportmaster Kvindeløb Solgårdsparken i Strøby Egede den 22 maj
7,5 km løb
Maria Møller Jensen             39,53
Kate Knudsen                       43,38
Birgit Berner                           44,00
Tanja W. Jørgensen              44,23
Anne Sofie-Bay Jørgensen  44,57
Dorthe Evald                           45,34
Bente Jørgensen                  46,29
Kirsten Lech-Rasmussen  47,24
Kirsten Henriksen                48,32
Jette W. Jørgensen                54,24
Inge Meilbak                            55,32
Birte Kuhle                            1.08,25
7,5 Gående
Benthe Lina Nielsen              56,31 nr.1
Edith Pedersen                    1.03,01
Bente Olsen                          1.07,20
4,4 km. Løb
Anna Marie Møller                   24,36
Susanne Hansen                  27,22
Kirstine Arendt                         28,16
Dorthe E. Nørregaard            29,59
Nina Andersen                        30,58
4,4 km Gang
Pia Knudsen                             44,10
Anne Erlingsen                        47,45
Jørgen
Copenhagen Maraton 24-05-2019
Copenhagen Maraton den 19. maj

Preben Hansen 3.57,32 time
 
Jørgen
TV Øst løbet 10-05-2019
TV Øst løbet den 5 maj i Ringsted

½ Maraton
Michael Vestergård  1.48,12 time

10,55 km. løb
Dorthe Evald             1.08,59

10,55 km. gang
Karen Rej                   1.37,18

5,3 km. løb
Claus W. Jørgensen     27,00
Max Jørgensen             39,21
 
Jørgen

 

 
Lillebælt Halvmaraton 24-05-2019
Lillebælt Halvmaraton den 4.maj

Preben Hansen 1.46,13 time
 
Jørgen
Den Grønne Halvmaraton i Lyngby 10-05-2019
Den Grønne Halvmaraton i Lyngby den 28. april
½ Maraton
Jacob Arendt                1.31,57
 
Jørgen
Skærtorsdags løbet i Næstved 29-04-2019

Skærtorsdags løbet i Næstved den 18 april

3,8 km.

Nikolaj Møller            22,02 min.

Anna Møller               22,09

5 km.

Palle Frederiksen        26,35

Maria Møller Jensen   27,03

Michael Meyer            27,41

Gurli Jensen                 30,12

Morten Frederiksen      30,41

 

Jørgen
Lepzig maraton 15-04-2019
Lepzig maraton den 14.april
42,2 km.
Preben Hansen 3.53,26
 
Jørgen
Børne hjerteløb i Hellested 13-04-2019
Børne hjerteløb i Hellested den 12 april

En times løb 
Anna Marie Møller  11,2 km.
Nikolaj Møller            8,8 km.
Gurli Jensen              4,8 km.
 
Jørgen
Sydkyst løbet i Greve 25-03-2019
Sydkyst løbet i Greve den 24.marts
 
5 km.
Maria Møller Jensen   26,50 min.
Michael Meyer            28,28  

 

½ Maraton

Lars Bo Rasmussen 1.52,28 time
 
Jørgen
Nytårsmarch Gjorslev bøgesko 02-01-2019

Nytårsmarch Gjorslev bøgeskov den 1. januar

5,5 km.

Yvonne Sørensen

Christian Petersen

Gurli Jensen

Jørgen Møller Jensen

Maria Møller Jensen

Michael Meyer

Bente Olsen

Jan Meusling

 

Jørgen

Champagnegaloppen 02-01-2019
 
Champagnegaloppen Køge Atletik Stadion den 31. december
10. km.
Ole G. Thomsen         51,49 min.
5. km.
Maria Møller Jensen  27,16
Claus W. Jørgensen  27,33
Michael Meyer            28,33
Gurli Jensen               29,07
Dan E. Nielsen           29,52
Kirsten Lech               30,01
Dorthe Evald              31,06
Christian Petersen    31,11
P.W.
Tanja W. Jørgensen  39,23
Jørgen  
Forsikring Danmark Stjerneløb Køge Torv 29-10-2018
Forsikring Danmark Stjerneløb Køge Torv den 28.oktober
2. km. Piger til og med 10 år
Anna Marie Møller     13,11  min. nr. 1
3. km.
Michael Meyer            15,54
Nikolaj Møller             16,19
6. km.
Maria Møller Jensen  32,43
Gurli Jensen               36,38
Jørgen  
Kalveboderne Rundt 29-10-2018
Kalveboderne Rundt den 27. oktober
12. km.
Ole G. Thomsen 1.04,31 time
 
Jørgen
2. afdeling af klubmesterskabet 20.oktober 22-10-2018
2. afdeling af klubmesterskabet 20.oktober 
 
Juni Okt. Juni Okt. Total
Nr. 1 Nr. 2 Navn M/K Km. Gruppe 1. tid 2. tid 3. tid
430 483 Hanna Arendt K 5 1 33:37:00 33:42:00 67:19:00
479 Selma Arendt K 5 3 32:50:00 32:50:00
440 Silas Lindesten Kelsen M 5 4 25:54:00 25:54:00
443 446 Maria Møller Jensen K 5 5 25:59:00 26:01:00 52:00:00
474 Carina Evald-Jørgensen K 5 5 36:14:00 36:14:00
474 471 Tanja W. Jørgensen K 5 6 26:29:00 27:57:00 54:26:00
432 481 Kirstine Arendt K 5 6 33:35:00 32:33:00 66:08:00
447 450 Anne Sofie Bay-Jørgensen K 5 7 28:36:00 29:36:00 58:12:00
476 473 Dorthe Evald K 5 7 29:18:00 29:42:00 59:00:00
454 Dorthe Emilie Nørgaard K 5 7 31:58:00 31:58:00
459 449 Nina Andersen K 5 7 33:40:00 33:09:00 66:49:00
460 457 Kate Terese Knudsen K 5 8 28:45:00 27:50:00 56:35:00
431 Hanne Rytgaard K 5 8 28:27:00 28:27:00
449 467 Kirsten Lech-Rasmussen K 5 8 29:31:00 28:32:00 58:03:00
455 470 Bente Jørgensen K 5 8 29:24:00 28:54:00 58:18:00
448 432 Susanne Hansen K 5 8 31:03:00 31:18:00 62:21:00
485 Inge Meilbak K 5 8 33:11:00 33:11:00
482 Helene Jensen K 5 8 38:49:00 38:49:00
469 448 Birgit Berner 5 9 28:56:00 28:26:00 57:22:00
454 465 Birte Kühle K 5 9 39:53:00 38:13:00 78:06:00
477 487 Niclas Adriansen M 5 10 23:14:00 23:02:00 46:16:00
431 480 Jacob Arendt M 5 11 21:10:00 19:56:00 41:06:00
463 456 Morten Frederiksen M 5 11 29:50:00 29:18:00 59:08:00
473 468 Klaus Wichmann Jørgensen M 5 12 23:47:00 24:50:00 48:37:00
433 Bjørn Kelsen M 5 12 25:55:00 25:55:00
460 Michael Linding Nielsen M 5 12 34:46:00 34:46:00
450 439 Michael Vestergaard M 5 13 22:28:00 22:59:00 45:27:00
451 451 Finn Bay-Jørgensen M 5 13 24:11:00 24:00:00 48:11:00
462 461 Palle Frederiksen M 5 13 24:57:00 25:24:00 50:21:00
464 453 Ole G. Thomsen M 5 13 25:11:00 26:41:00 51:52:00
475 Erik Mortensen M 5 13 27:06:00 27:06:00
471 463 Jørn L. Christiansen M 5 13 28:30:00 27:11:00 55:41:00
457 466 Dan E. Nielsen M 5 13 29:30:00 28:31:00 58:01:00
461 458 Hans Jørgen Knudsen M 5 13 29:12:00 29:35:00 58:47:00
484 Kurt Toft M 5 13 32:53:00 32:53:00
486 Preben Hansen M 5 13 23:09:00 23:09:00
440 444 Christian Petersen M 5 14 33:04:00 30:26:00 63:30:00
447 Erik Løvgren Jensen M 5 14 31:34:00 31:34:00
470 459 Hans Frederichsen M 5 14 33:27:00 33:22:00 66:49:00
452 462 Hans Sode-Madsen M 5 14 34:53:00 34:27:00 69:20:00
453 464 Knud Madsen M 5 14 36:03:00 35:28:00 71:31:00
456 469 Benthe Lina Nielsen K PW 16 26:40:00 26:13:00 52:53:00
467 472 Edith Pedersen K PW 16 28:06:00 28:05:00 56:11:00
465 452 Pia Knudsen K PW 16 32:33:00 29:34:00 62:07:00
478 477 Jette W. Jørgensen K PW 16 37:19:00 34:56:00 72:15:00
444 445 Michael Meyer M PW 17 27:45:00 25:21:00 53:06:00
442 443 Nickolai Møller M 2,2 D 11:49:00 10:44:00 22:33:00
441 442 Anna Marie Møller K 2,2 P 13:19:00 12:53:00 26:12:00
433 478 Sigrid Arendt K 2,2 P 16:51:00 16:26:00 33:17:00
489 Silvia Adriasen K 2,2 P 16:27:00 16:27:00
439 441 Gurli Jensen K 2,2 P 16:52:00 16:28:00 33:20:00
488 Olivia Adriansen K 2,2 P 12:54:00 12:54:00
Sydkyst løbet i Greve 16-10-2018
Sydkyst løbet i Greve den 14. oktober
½ Maraton
Bjørn Kelsen           1.53,31 time
4. km.
Nikolaj Møller             24,58
Anna Møller                 25,00
5. km.
Maria Møller Jensen  25,17
Michael Meyer             28,30
Jørgen  
Eremitage løbet i Dyrehaven 08-10-2018
Eremitage løbet  i Dyrehaven København den 7. oktober
13,3 km.
Niclas Adriansen                 1.09,31 time
Bjørn Kelsen                         1.10,30
Martin Hildebrandt               1.13,27
Jan Østerskov                       1.20,17
Carsten Thomasen             1.20,42
Kirsten Lech-Rasmussen  1.23,58
Niels Kyed                             1.28,19
Hans Frederichsen             1.36,08
Christian Petersen              1.36,44
Jørgen
Kvinde milen Næstved 08-10-2018
Kvinde milen Næstved den 6. oktober
7,5 km.
Maria Møller Jensen 40,34 min.
 
Jørgen
Stevns Klint Naturløb i Rødvig 02-10-2018
Stevns Klint Naturløb i Rødvig den 29. september
5,25 km.
Nikolaj Møller              29,39 min.
Maria Møller Jensen  29,47
Michael Meyer             29,56
Tanja W. Jørgensen   30,12
Anna Marie Møller      38,22
Gurli Jensen              38,22
Jørgen  
Valløby Løbet 25-09-2018
Valløby Løbet den 22. september
Børneløb 2. km.
Nikolaj Møller                            9,31 min.
Olivia Lyngholm Adriansen  10,19
Anna Marie Møller                   10,38 min. nr. 1
Sigrid Arendt                            11,07
Siliva Lyngholm Adriansen   12,31
5,5 km. løb
Ole G Thomsen                       26,27
Finn Bay- Jørgensen              26,56
Palle Frederiksen                    28,48
Maria Møller Jensen              29,01
Karsten Kirkø                          29,42
Michael Meyer                          30,36
Jørn Christiansen                   30,38
Morten Frederiksen                30,54
Kate Terese Knudsen            31,05
Birget Berner                            32,09
Dan E. Nielsen                        33,08
Kirsten Lech Rasmussen     33,20
Selma Arendt                          34,44
Susanne Hansen                   34,49
Kirstine Arendt                       34,54
Erik Løvgren Jensen             35,23
Karen Rej                                35,39
Dorthe Emilie Nørgaard        35,42
Hanna Arendt                          36,48
Kirsten Henriksen                  36,49
Hans Frederichsen                37,26
Nina Andersen                        37,49
Jette W. Jørgensen 40,08
Birte Kuhle                 46,23
10. km. løb
Jacob Arendt                           43,04
Michael Vestergård   47,46
Niclas Adriansen                   51,07
Klaus W. Jørgensen               53,46
Bente Jørgensen                 1.01,12
Tanja W. Jørgensen             1.01,47
5,5 km. Power Walking
Damer
Bente Lina Nielsen                 40,26 min. nr. 1
Jørgen  
Berlin Maraton 18-09-2018
Berlin Maraton den 16. september
Maraton
Preben Hansen 3.54,06 time
 
Jørgen
C.P.H Halvmaraton København 18-09-2018

C.P.H Halvmaraton København den 16. september
½ Maraton
Jacob Arendt              1.31,41 time
Michael Vestergård   1.45,39
Bjørn Kelsen              1.55,24
Ole G. Thomsen        1.55,33
Maria Møller Jensen  1.58,40
Klaus W. Jørgensen   2.01,58
Tanja W. Jørgensen   2.22,49
Carina Evald-Jørgensen  time 2.50,25
Jørgen
Esrum Sø Rundt 18-09-2018
Esrum Sø Rundt den 9. september
27. km.
Preben Hansen 2.22,33 time
 
Jørgen
D.H.L. Stafettern 30-08-2018
D.H.L. Stafettern i København den 27 - 31 august
5. km.
Jacob Arendt              20,40 min.
Bjørn Kelsen               24,35
Maria Møller Jensen   25,51
 
Jørgen
 
 
Villa Gallina løbet i Hesede Skov Haslev 30-08-2018
Villa Gallina løbet i Hesede Skov Haslev den 26. august
9,5 km.
Morten Frederiksen 1.04,34 time
5,5 km.
Jørn L. Christiansen   34,52
 
Jørgen
Kastel Løbet København 04-09-2018
Kastel Løbet København den 21. august
5. km.
Maria Møller Jensen   26,11 min.
Michael Meyer            27,50
 
Jørgen
Kultur Fuglen Ølsemagle revle Køge 18-08-2018
Kultur Fuglen Ølsemagle revle Køge den 18. august
1,5 km.
Nikolaj Møller 7,50 min. nr. 1
Anna Møller    8,10
4,5 km.
Maria Møller Jensen 25,06
Michael Meyer            25,06
 
Jørgen

 
B.M.V. Havneløb 18-08-2018
B.M.V. Havneløb København den 16. august
10. km.
Ole G. Thomsen 51,57 min.
 
Jørgen
Bornholm Rundt til Fods 06-08-2018
Bornholm Rundt til Fods den 29-30 juni og 1. juli
125. km.
Karin Maria Larsen
Jette W. Jørgensen
Tanja W. Jørgensen
 
Jørgen
Etape Bornholm 1 Maraton 06-08-2018
Etape Bornholm 1 Maraton over fem dage 23-27 juli
42,2 km.
Lars Grønbek Nielsen 5.17,50 time
 
Jørgen
Karen Rej 06-08-2018
High 5 Kvindeløb Middelfart den 11. juli
5. km.
Karen Rej 31,12 min.
 
Århus Halvmaraton den 24. juni
½ maraton
Karen Rej 2.43,37 time
 
Bogense løbet den 9. juni
10. km.
Karen Rej 1.16,02 time
 
Femina Kvindeløb Slagelse den 5. juni
5. km.
Karen Rej 30,39 min
 
The Street Coffe Run Århus den 2. juni
6. km.
Karen Rej 38,33 min.
 
Royal Run Odense den 21. maj
10. km.
Karen Rej 1.05,53 time
 
Jørgen
Sjælland på tværs cykel 06-08-2018
Sjælland på tværs cykel den 29. juni
137 km.
Michael Meyer    5.21,50 time
Maria M. Jensen 5.21,53
 
Jørge
n
1. AFDELING AF KLUBMESTER SKABET 18-06-2018
1. AFDELING AF KLUBMESTER SKABET
        Juni Total
Nr.  Navn Km. Gruppe 1. tid 3. tid
442 Nickolai Møller 2,2 0 11:49:00 11:49:00
441 Anna Marie Møller 2,2 0 13:19:00 13:19:00
433 Sigrid Arendt 2,2 0 16:51:00 16:51:00
439 Gurli Jensen 2,2 0 16:52:00 16:52:00
           
430 Hanna Arendt 5 1 33:37:00 33:37:00
           
443 Maria Møller Jensen 5 5 25:59:00 25:59:00
446 Tine Evald 5 5 29:17:00 29:17:00
           
474 Tanja W. Jørgensen 5 6 26:29:00 26:29:00
432 Kirstine Arendt 5 6 33:35:00 33:35:00
           
447 Anne Sofie Bay-Jørgensen 5 7 28:36:00 28:36:00
476 Dorthe Evald 5 7 29:18:00 29:18:00
472 Laila Andersen 5 7 32:11:00 32:11:00
459 Nina Andersen 5 7 33:40:00 33:40:00
468 Kirsten Henriksen 5 7 33:43:00 33:43:00
           
460 Kate Terese Knudsen 5 8 28:45:00 28:45:00
455 Bente Jørgensen 5 8 29:24:00 29:24:00
449 Kirsten Lech-Rasmussen 5 8 29:31:00 29:31:00
448 Susanne Hansen 5 8 31:03:00 31:03:00
478 Jette W. Jørgensen 5 8 37:19:00 37:19:00
           
469 Birgit Berner 5 9 28:56:00 28:56:00
454 Birte Kühle 5 9 39:53:00 39:53:00
           
477 Niclas Adriansen 5 10 23:14:00 23:14:00
           
431 Jacob Arendt 5 11 21:10:00 21:10:00
463 Morten Frederiksen 5 11 29:50:00 29:50:00
           
473 Klaus Wichmann Jørgensen 5 12 23:47:00 23:47:00
466 Karsten Kirkø 5 12 27:43:00 27:43:00
458 Jørn Werngreen 5 12 30:13:00 30:13:00
475 Max Jørgensen 5 12 35:35:00 35:35:00
           
450 Michael Vestergaard 5 13 22:28:00 22:28:00
451 Finn Bay-Jørgensen 5 13 24:11:00 24:11:00
462 Palle Frederiksen 5 13 24:57:00 24:57:00
464 Ole G. Thomsen 5 13 25:11:00 25:11:00
471 Jørn L. Christiansen 5 13 28:30:00 28:30:00
461 Hans Jørgen Knudsen 5 13 29:12:00 29:12:00
445 Carsten Thomasen 5 13 29:24:00 29:24:00
457 Dan E. Nielsen 5 13 29:30:00 29:30:00
           
440 Christian Petersen 5 14 33:04:00 33:04:00
470 Hans Frederichsen 5 14 33:27:00 33:27:00
452 Hans Sode-Madsen 5 14 34:53:00 34:53:00
453 Knud Madsen 5 14 36:03:00 36:03:00
           
479 Just Christensen 5 15 34:25:00 34:25:00
           
456 Benthe Lina Nielsen PW 16 26:40:00 26:40:00
467 Edith Pedersen PW 16 28:06:00 28:06:00
465 Pia Knudsen PW 16 32:33:00 32:33:00
           
0 Lilian Keller PW 16 38:42:00 38:42:00
           
444 Michael Meyer PW 17 27:45:00 27:45:00
Tøserunden på cykel i Køge 04-06-2018

Tøserunden på cykel i Køge den 2. juni

 

113. km.

Kate Terese Knudsen  3.57,26 time

Maria Møller Jensen    4.15,35

Karin Maria Larsen      6.48,00

 

Jørgen

RESULTATER FRA SPORTMASTER KVINDELØB 2018 28-05-2018
RESULTATER FRA SPORTMASTER KVINDELØB 2018


7,5 km. Løb
Maria Møller Jensen           39,53 min.
Tanja W. Jørgensen          40,37
Anne Sofie Bay- Jørgensen 43,57
Tine Evald                     44,11
Birgit Berner                  44,44
Kirsten L. Rasmussen     47,46
Dorthe Nørgaard            49,54
Gitte Brønnum                51,31
Dorthe Evald                  51,53
Kirsten Henriksen          52,43
Jette W. Jørgensen         58,25
Birte Kuhle                    1.00,49
7,5 km. Gående
Benthe L. Nielsen           58,47
Nina Andersen  1.11,16
Pia Knudsen                 1.18,59
Kirstine Arendt              1.30,07
Jørgen  
Royal Run København 22-05-2018

Royal Run København den 21. maj

One mile 1609 m.

Nikolaj Møller                7,36 min.

Anna Marie Møller         8,44

10. km.

Bjørn Kelsen                 50,36

Maria Møller Jensen     55,54

Karsten Kirkø               58,46

Kate Terese Knudsen 1.01,25

Jan Østerskov             1.01,33

Jørn Werngreen          1.01,50

Dorthe Evald              1.02,22

Preben Hansen            1.02,23

Kirsten Henriksen       1.10,34

Karin Maria Larsen     1.20,47

 

Jørgen

Bike And Run Køge 17-05-2018

Bike And Run Køge den 15. maj

Vallø-berne nr. 5 i Mix Total nr. 9

Cykling 13,6 km

Michael Meyer              28,30 min

Michael Meyer              28,05

Løb 5,08 km.

Gurli Jensen                  29,52

Maria Møller Jensen     28,09

Maria Møller Jensen      29,52

Andre der også deltog.
LØB
Karsten Kirkø                 27:49
​Jørn Christiansen            29:35
Kirsten Lech                   32:45
​Kurt Toft                         33:03
​Inge Meilbak                   34:12
CYKLING
Kirsten Henriksen           33:18
​Christian Petersen           34:06


Jørgen

CPH Telenor Copenhagen Maraton 14-05-2018

CPH Telenor Copenhagen Maraton den 13. maj


Maraton

Michael Vestergård  3.48,06 time

Preben Hansen          3.56,01

Niclas Adriansen      4.23,19

Martin Hildebrandt   4.30,22

Jørgen

 

Kari Traa Venindeløb Amager Strandpark 08-05-2018

Kari Traa Venindeløb Amager Strandpark den 6. maj
 

10. km.

Maria Møller Jensen 53,40 min.

Jørgen

 

TV 2 Østløbet Ringsted den 6. maj 08-05-2018

TV 2 Østløbet Ringsted den 6. maj
 

10,1 km.

Tanja W. Jørgensen 1.01,06 time
Dorthe Evald               1.03,54


 

5. km.

Klaus W. Jørgensen       25,53

Gurli Jensen                  29,08

Max Jørgensen              35,09

Jørgen

Grønbroløbet Næstved 23-04-2018

Grønbroløbet Næstved Halvmaraton den 21. april

½ Maraton

Bjørn Kelsen 1.52,52 time

Jørgen

Paris Maraton og Berlin Halvmaraton 16-04-2018

Paris Maraton den 8. april

Maraton

Jan Østerskov 5.36,40 time

Berlin Halvmaraton den 8. april
½ Maraton
Dorthe Evald 2.30,36 time

Jørgen

Børne hjerteløb Hellested 26-03-2018

Børne hjerteløb Hellested den 23. marts

9,6 km.

Nikolaj Møller 60,00 min.

8. km.

Anna møller    60.00

Jørgen

Sydkyst løbet i Greve 20-03-2018

Sydkyst løbet i Greve den 18. marts

½ Maraton

Bjørn Kelsen 1.54,36 time

10,55 km.

Dorthe Evald  1.03,18

5. km.

Carina Evald     33,09

Jørgen

Maraton test København 26-03-2018

Maraton test København den 18. marts

25. km.

Martin Hildebrandt 2.17,12 time

Jørgen

Frost Cup 5. afd. DTU Lyngby 07-03-2018

Frost Cup 5. afd. DTU Lyngby den 4. marts

5. km.

Ole G. Thomsen 24.14 min

Jørgen

Tokio Maraton Japan 12-03-2018

Tokio Maraton Japan den 25. februar

1.Maraton

Preben Hansen 3.56,32 Time

Jørgen

Maraton test København 26-03-2018

Maraton test København den 24. februar

15. km.

Martin Hildebrandt 1.22,20 time

Jørgen

Frost Cup 4. afd.I VÆRLØSE 05-02-2018

Frost Cup 4. afd.den 4. februar Værløse

5. km.

Ole G. Thomsen 25,48 min.

​Jørgen 
Maraton test København 26-03-2018

Maraton test København den 21. januar

10. km.

Martin Hildebrandt 50,01 min.

Jørgen

Frost Cup 3. afd. 08-01-2018

Frost Cup 3. afd. Ullerslev Mose den 7. januar.

5 km.

Ole G. Thomsen 23,06 min.

Jørgen

Nytårsmarch Gjorslev Bøgeskov den 1. januar. 08-01-2018

Nytårsmarch Gjorslev Bøgeskov den 1. januar.

5. km.

Yvonne Sørensen

Christian Petersen

Bente Olsen

Jan Meusling

Gurli Jensen

Jørgen Møller Jensen

Birgit Berner

Erik Løvgren Jensen

Alice Nielsen

Johannes Nielsen

Jørgen

Champagnegaloppen Køge Stadion den 31. december 01-01-2018
Champagnegaloppen Køge Stadion den 31. december
10. km.
Michael Vestergård    46,53 min.
5. km.
Palle Frederiksen         24,51
Ole G. Thomsen            24,58
Klaus W. Jørgensen     25,29
Maria Møller Jensen     25,38
Morten Frederiksen       27,17
Jan Østerskov                27,51
Dorthe Evald                   28,53
Tanja W. Jørgensen     29,09
Gurli Jensen                   29,38
Dan E. Nielsen               29,56
Kirsten L. Rasmussen  29,59
Karen Rej                         30,19
Christian Petersen         30,31
Hans Frederichsen        32,46
Jørgen Møller Jensen    33,04
Jacob Erlingsen             33,06
Torben Erlingsen            33,06
Susanne M. Werdelin     33,44
Anders M. Werdelin         33,45
Max Jørgensen                 34,47
Jette W. Jørgensen          36,58
Jørgen
Frost Cup 2. afd. 08-01-2018

Frost Cup 2. afd. Herlev Hallerne den 10. december.

5. km.

Karen Rej             30,46 min.

Ole G. Thomsen    25,06

Jørgen

Frostcup 1. afd. 08-01-2018

Frostcup 1. afd. Værløse Flyveplads den 19. november.

6. km.

Karen Rej             37,17 min.

Ole G. Thomsen    32,56

Jørgen

Kalveboderne rundt Hvidovre 30-10-2017
Kalveboderne rundt Hvidovre den 28. oktober
12. km
Ole G. Thomsen       1.01,57 time
6,2. km
Finn Bay-Jørgensen    30,53

Jørgen
Run Thrugh Greenwich Park London 31-10-2017
Run Thrugh Greenwich Park London den 22. oktober
10. km
Jan Østerskov 59,15 min

Jørgen
SE BILLERDER FRA 2.AFD. AF KLUBMESTERSKABET 
2.AFD. AF KLUBMESTERSKABET 22-10-2017
2.AFD. AF KLUBMESTERSKABET
Juni Okt.
Nr. 2 Navn M/K KM Gruppe 1. tid 2. tid
108 Nickolai Møller M 2,2 0 11:12:00 11:22:00
95 Hanna Arendt K 2,2 0 20:38:00 19:51:00
107 Anna Møller K 2,2 0 19:35:00 20:00:00
94 Sigrid Arendt K 2,2 0 20:46:00 20:06:00
112 Gurli Jensen K 2,2 0 20:47:00 20:07:00
109 Maria Møller Jensen K 5 5 25:42:00 25:20:00
96 Kirstine Arendt K 5 6 33:33:00 31:36:00
142 Anne Sofie Bay-Jørgensen K 5 7 28:37:00 28:24:00
359 Dorthe Evald K 5 7 28:25:00
124 Susanne Hansen K 5 7 30:12:00 29:54:00
118 Karin Maria Larsen K 5 7 32:08:00 30:27:00
332 Dorthe Nørgaard K 5 7 31:19:00 31:17:00
113 Nina Andersen K 5 7 31:46:00 33:05:00
133 Kirsten Henriksen K 5 7 33:34:00
131 Bente Jørgensen K 5 8 28:18:00 28:38:00
110 Kirsten Lech-Rasmussen K 5 8 33:02:00 30:10:00
126 Birte Kühle K 5 9 38:48:00 39:49:00
116 Niclas Adriansen M 5 10 21:56:00
114 Morten Frederiksen M 5 10 23:55:00 27:30:00
97 Jacob Arendt M 5 11 20:05:00 19:25:00
380 Henrik Andreasen M 5 11 19:44:00 20:34:00
120 Bjørn Kelsen M 5 12 23:03:00 22:59:00
136 Karsten Kirkø M 5 12 26:32:00 25:15:00
125 Jørn Werngreen M 5 12 27:14:00 28:41:00
321 Max Jørgensen M 5 12 33:33:00
115 Michael Vestergaard M 5 13 21:17:00 22:05:00
141 Finn Bay-Jørgensen M 5 13 23:49:00 23:40:00
138 Palle Frederiksen M 5 13 24:16:00 24:02:00
123 Ole G. Thomsen M 5 13 25:15:00 24:50:00
99 Christian Petersen M 5 13 31:54:00 29:12:00
111 Dan E. Nielsen M 5 13 30:39:00 29:16:00
395 Erik Mortensen M 5 13 29:37:00
134 Jørn L. Christiansen M 5 13 29:47:00
119 Jørgen Larsen M 5 14 30:40:00 29:38:00
139 Hans Frederichsen M 5 14 31:44:00 31:28:00
122 Hans Sode-Madsen M 5 14 33:55:00 33:11:00
132 Knud Madsen M 5 14 34:11:00 34:08:00
105 Just Christensen M 5 15 34:32:00 33:13:00
129 Benthe Lina Nielsen K PW 16 26:41:00 26:22:00
307 Bente Olsen K PW 16 27:06:00 27:45:00
121 Pia Knudsen K PW 16 31:25:00 28:37:00
346 Kate Knudsen K PW 16 34:54:00
128 Lis Madsen K PW 16 36:58:00 35:46:00
144 Jan Meusling M PW 17 27:05:00 27:39:00
354 Hans Jørgen Knudsen M PW 17 34:55:00
396 Lars Grønbek Nielsen M PW 17 35:01:00
Sydkyst løbet i Greve 17-10-2017
Sydkyst løbet i Greve den 15. oktober
½ maraton
Klaus W. Jørgensen  1.54,04 time
Bjørn Kelsen              1.59,14
10,55 km.
Dorthe Evald                1.03,00
Karin M. Larsen           1.12,26
5. km.
Karen Rej                         28,19
Kate T. Knudsen             29,09
Jørgen  
Eremitageløbet den 8. oktober 09-10-2017
Eremitageløbet den 8. oktober
13,3 km.
Niclas Adriansen          1..02,16 time
Bjørn Kelsen                  1.08,29
Niels Kyed                      1.09,30
Jan Østerskov                1.22,47
Bente Jørgensen           1.23,57
Carsten Thomasen       1.24,47
Kirsten L. Rasmussen  1.26,55
Christian Petersen         1.28,59
Hans Frederichsen        1.30,51
Jørgen  
Stevns Klint Naturløb 02-10-2017
Stevns Klint Naturløb den 30. september

10,55 km.
Ole G. Thomsen       53,30 min. nr. 1. 60 - 69 år
Klaus W. Jørgensen  54,46

5,25 km.
Tanja W. Jørgensen  27,41 nr. 1. 40 - 49 år

Jørgen
Berlin Maraton 29-09-2017
Berlin Maraton den 24. september
Maraton
Preben Hansen 3.54,13 time

Jørgen
Valløby Børneløb 2. km. OG Valløby Løbet 26-09-2017
Valløby Børneløb den 23. september i Valløby
2. km.
Nikolaj Møller               9,19 min
Lucas Erlingsen          9,48
Hanna Arendt              11,53
Anna Møller               13,18
Valløby Løbet den 23.september i Valløby
5,5 km.
Finn Bay.Jørgensen    25,45
William Boserup         25,50
Morten Frederiksen     25,52
Palle Frederiksen         26,38
Bettina Boserup            27,04
Maria Møller Jensen     28,48
Jan Østerskov                30,04
Kate T. Knudsen            30,41
Torben Erlingsen           31,00
Jacob Erlingsen            31,08
Birgit Berner                    31,44
Dan E. Nielsen               32,06
Erik Mortensen               32,30
Jørgen Larsen                32,34
Susanne Hansen          32,45
Kirsten L. Rasmussen  33,09
Jørn L. Christiansen      33,29
Erik Løvgren Jensen      33,51
Nina Andersen               34,20
Hans Frederichsen        34,36
Dortha E. Nørgaard        35,30
Karen Rej                         35,31
Kirstine Arendt                 36,03
Selma Arendt                   36,03
Janina Brandt                  36,31
Just Christensen             37,05
Knud Madsen                   37,45
Jette W. Jørgensen          39,27
Birte Kühle                         41,41
10,1 km.
Jacob Arendt                     41,44
Michael Vestergård          43,35
Søren Boserup                 44,08
Niclas Adriansen             48,17
Klaus W. Jørgensen        50,12
Jørn Werngreen              58,40
Tanja W. Jørgensen         59,06
Bente Jørgensen          1.00,45
5,5 km. Powerwalking Damer
Benthe Lina Nielsen       44,24
Lis Madsen                       56,07
Jørgen
Copenhagen Half Maraton 18-09-2017
Copenhagen Half Maraton den 17. september
½ Maraton
Jacob Arendt             1.31,01 time
Michael Vestergård     1.37,01
Søren Boserup           1.42,46
Klaus W. Jørgensen    1.47,59
Bjørn Kelsen              1.57,29
Tanja W.Jørgensen     2.09,34

Jørgen
Molsløbet 18-09-2017
Molsløbet den 16. september
½ Maraton
Karen Rej 2.35,15

Jørgen
Mærk Næstved løbet 14-09-2017
Mærk Næstved løbet den 10. september
5. km.
Karen Rej 33,00 min.

Jørgen
Broløbet over Storebælt den 9. september 18-09-2017
Broløbet over Storebælt den 9. september
½ Maraton
Jacob Arendt              1.32,15 time
Michael Vestergård  1.40,37  
Niels Kyed                  1.47,42
Niclas Adriansen  1.53,15
Martin Hildebrandt     2.00,57
Maria Møller Jensen  2.07,48
Jan Østerskov             2.11,04
Jørn Werngreen     2.12,03
Karen Rej                     2.24,34
Jørgen  
Smuk Kvindeløb Roskilde 07-09-2017
Smuk Kvindeløb Roskilde den 5. september

10. km.
Karen Rej  1.01,06 time

5.km
Tanja W. Jørgensen 27,10

Jørgen

 
Præstø løbet 04-09-2017
Præstø løbet den 3. september
8,6. km.
Palle Frederiksen 45,00 min.

Jørgen
Smuk Kvindeløb Hillerød 11-09-2017
Smuk Kvindeløb Hillerød den 3. september
10. km.
Karen Rej 1.04,34 time
Jørgen
Enø Milen 11-09-2017
Enø Milen den 2. september
7,5. km.
Karen Rej 48,00 min.
Jørgen
DHL Stafet Odense 04-09-2017
DHL Stafet Odense
5. km.
Jan Østerskov 27,15 min.

Jørgen
DHL Stafet København 04-09-2017
DHL Stafet København
5. km.
Maria Møller Jensen    25,53 min.
Jan Østerskov            28,47

Jørgen

 
Esrum Sø Rundt Kongeetapen 04-09-2017
Esrum Sø Rundt Kongeetapen den 27. august
27. km.
Preben Hansen 2.10,18 Time

Jørgen
De tre broer halv maraton 11-09-2017
De tre broer halv maraton den 27. august
½ Maraton
Karen rej 2.26,27 time

Jørgen
Villa Galina Løbet 30-08-2017
Villa Galina Løbet den 27. august
14. km.
Niclas Adriansen    1.10,05 time
Martin Hildebrandt 1.12,57
9,5. km.
Morten Frederiksen   50,58
5,5. km.
Jørn L. Christiansen   35,48
Jørgen Larsen           35,50

Jørgen
Den hvide Dame Faxe kalkbrud 29-08-2017
Den hvide Dame Faxe kalkbrud  den 26. august
8,5. km.
Tanja W. Jørgensen  53,45 min.
5,5. km
Karin M. Larsen        44,05
Karen Rej                 44,06

Jørgen
Coast2Coast ( Søndervig til Århus) 22-08-2017
Coast2Coast ( Søndervig til Århus) den 19. august

190 km. på cykel
Maria Møller Jensen 9.11,18 time

Jørgen
Århus Half  Maraton 15-08-2017
Århus Half  Maraton 2017 Søndag den 6. august
½ Maraton
Preben Hansen        1.42,00 Time
Klaus W. Jørgensen  1.52,02 time
Tanja W. Jørgensen  2.10,17


Jørgen
Bornholm rundt  til fods samt en maraton 15-08-2017
Bornholm rundt  til fods den 30. juni 1 og 2 juli
125. km.
Tanja W. Jørgensen
Jette W. Jørgensen
Karin M.Larsen

Etape Bornholm  
42,2 km. over 5. dage
Preben Hansen        3.24,48 time
Hasle 10. km.            46,00
Dueodde 5,8 km.        30,03
Almindingen 7,8 km.   37,07
Hammeren 8,5 km      45,06
Rønne 10. km.            46,32

Jørgen

​ 
Stevns ½ Jernmand samt en kvart jernmand 28-07-2017
Stevns ½ Jernmand den 25. juni
1900 m. svømning
90. km. cykel
21.1 km Løb
Ole G. Thomsen 6.03,50 time

Stevns 1/4 Jernmand den 25. juni
950 m. svømning
45. km. cykling
10,5 km. løb
Nina Sparvath    3.06,05 time
Karin M. Larsen  4.52,10

Jørgen


 
Køge Tours ( cykel 20-07-2017
Køge Tours ( cykel ) den 24. juni
108. km.
Maria Møller Jensen 4.01,06 time

Jørgen
White Over the Sunset  Hvidovre 20-07-2017
White Over the Sunset  Hvidovre
5 km.
Karen Rej 30,32 min.

Jørgen
Solrød Rundt 20-07-2017
Solrød Rundt
10 km.
Karen Rej 1.00,37 time

Jørgen
Ørestads løbet 22-06-2017
Ørestads løbet den 21. juni Amager
½ Maraton 
Preben Hansen 1.42,19 Time


10. km.
Jacob Arendt 42,51 min.
 
Jørgen
 
 
Stafet for livet Køge Lystbådehavn 22-06-2017
Stafet for livet Køge Lystbådehavn den 17 / 18 juni
 
Valløby Motions hold
1730 omgange = 519. km.
 
Jørgen
Fuglebjerg sø rundt cykel 12-06-2017
Fuglebjerg sø rundt cykel den 11. juni

95 km
Maria Møller Jensen 3.42,50 time

Jørgen
Alt for Damernes Kvindeløb København 12-06-2017
Alt for Damernes Kvindeløb København den 11. juni

15 km
Karen Rej              1.15,37 time

5 km
Dorthe E. Nørgaard 33,22

Jørgen
klubmesterskabet i Valløby Motion 11-06-2017
Flot sommervejr til første afdeling af klubmesterskabet i Valløby Motion
Lige knap 60. medlemmer var klar da starten gik til den 5. km. lange rundtur i det noget kuperede område i Valløby og nærmeste omegn.
På trods af varmen blev der løbet rigtig stærkt, hos børnene til og med 10. år der løb 2,2  km. var det Nikolaj Møller der var den hurtigste, på 5. km. ruten var det Henrik Andreasen der var hurtigste mand og hos kvinderne var det Maria Møller Jensen skarpt forfulgt af Tanja W. Jørgensen, hos de gående som gik 3.420 m. var det  Benthe Lina Nielsen der var hurtigst og hos Herrerne var det Jan Meusling der kom først over stregen.

​Jørgen    ​SE BILLEDER HER.
Juni Juni
Nr. 1 Navn M/K Km. Gruppe Tid
136 Nickolai Møller M 2,2 0 11,12
138 Lucas Erlingsen M 2,2 0 15,34
307 Emma Marie Meilbak K 2,2 0 16,29
521 Sara Meilbak K 2,2 0 16,31
354 Anna Møller K 2,2 0 19,35
124 Karen Boel Emdrup K 2,2 0 20,00
107 Hanna Arendt K 2,2 0 20,38
108 Sigrid Arendt K 2,2 0 20,46
94 Gurli Jensen K 2,2 0 20,47
139 Jacob Erlingsen M 5 4 29,39
359 Maria Møller Jensen K 5 5 25,42
514 Tanja W. Jørgensen K 5 6 25,44
96 Karen Rej K 5 6 30,11
105 Kirstine Arendt K 5 6 33,33
332 Anne Sofie Bay-Jørgensen K 5 7 28,37
118 Susanne Hansen K 5 7 30,12
132 Dorthe Nørgaard K 5 7 31,19
121 Nina Andersen K 5 7 31,46
116 Karin Maria Larsen K 5 7 32,08
110 Bente Jørgensen K 5 8 28,18
142 Inge Meilbak K 5 8 32,4
114 Kirsten Lech-Rasmussen K 5 8 33,02
368 Birte Kühle K 5 9 38,48
133 Morten Frederiksen M 5 10 23,55
129 Henrik Andreasen M 5 11 19,44
100 Jacob Arendt M 5 11 20,05
111 Niels Kyed M 5 12 21,40
125 Bjørn Kelsen M 5 12 23,03
126 Klaus Wichmann Jørgensen M 5 12 23,11
128 Karsten Kirkø M 5 12 26,32
123 Jørn Werngreen M 5 12 27,14
141 Torben Erlingsen M 5 12 29,37
120 Michael Vestergaard M 5 13 21,17
395 Finn Bay-Jørgensen M 5 13 23,49
134 Palle Frederiksen M 5 13 24,16
501 Ole G. Thomsen M 5 13 25,15
97 Carsten Thomasen M 5 13 29,41
115 Dan E. Nielsen M 5 13 30,39
321 Kurt Toft M 5 13 31,36
95 Christian Petersen M 5 13 31,54
122 Jørgen Larsen M 5 13 30,40
131 Hans Frederichsen M 5 14 31,44
346 Hans Sode-Madsen M 5 14 33,55
396 Knud Madsen M 5 14 34,11
99 Just Christensen M 5 15 34,32
109 Benthe Lina Nielsen K PW 16 26,41
119 Bente Olsen K PW 16 27,06
400 Pia Knudsen K PW 16 31,25
380 Lis Madsen K PW 16 36,58
144 Anne Erlingsen K PW 16 40,02
113 Lilian Keller K PW 16 42,38
112 Jan Meusling M PW 17 27,05
Hærløbet Frederiksberg 12-06-2017
Hærløbet Frederiksberg den 8. juni

10 km
Tanja W.Jørgensen   54,40 min.

5 km
Bjørn Kelsen              23,38
Klaus W. Jørgensen    24,25
Karin M. Larsen          32,42

Jørgen
Tøserunden 29-05-2017
Tøserunden den 27. maj på cykel fra Køge
112. km.

Kate Terese Knudsen  4.05,37 time
Maria Møller Jensen    4.29,56
Karin Maria Larsen      8.43,29

Jørgen

 
Kalkmine løbet den 25. maj Jylland 1/4 maraton 29-05-2017
Kalkmine løbet den 25. maj Jylland
1/4 maraton

Karen Rej    1.17,01 time

Jørgen
Sportmaster Kvindeløb i Solgårds Parken Strøby Egeded 29-05-2017
Sportmaster Kvindeløb den 24. maj 2017
7,5 km løb
Maria Møller Jensen             38,31 min.
Tanja W. Jørgensen              38,58
Tove Jensen                           39,23
Kate Terese Knudsen          42,52
Anne Sofie Bay-Jørgensen  43,00
Birgit Berner                            43,47
Dorthe Evald                           44,07
Susanne Hansen 
47,11
Inge Meilbak                           47,58
Dorthe E. Nørgaard               48,54
Karen Rej                                48,55
Kirsten Henriksen                  50,51
Birte Kuhle                               58,51
7,5 km Power Walking
Bente Olsen                          1.03,48 time
Nina Andersen                     1.07,46
Jørgen
Odense løbet 29-05-2017
Odense løbet den 21. maj
10. km.

Karen Rej     57,27 min.

Jørgen
Femina Kvindeløb i København 15-05-2017
Femina Kvindeløb i København den 14. maj

5. km.
Dorthe Evald  28,17 min.
Karen Rej      28,24
Inge Meilbak  31,44

Jørgen
Run Koege run i Køge 15-05-2017
Run Koege run i Køge den 12. maj

5. km.
Maria Møller Jensen   24,22 min. Nr. 1.

3.5 km Power walking
Hannne Rytgaard      33,43

Jørgen
Bike og Run i Køge 16-05-2017
Bike og Run i Køge den 9. maj

5. km. løb
Karsten Kirkø             26,19 min.
Kurt Toft                   32,06
Jørn Christiansen        32,21
Kirsten Henriksen        33,30
Inge Meilbak               33,40

Jørgen
Møn Marchen 15-05-2017
Møn Marchen  den 6/7 maj

2x30 km.
Karin Maria Larsen
Tanja W. Jørgensen
Jette W. Jørgensen

Jørgen
TV Øst Løbet i Slagelse 10-05-2017
TV Øst Løbet i Slagelse den 7. maj

½Maraton


Michael Vestergård     1.39,24 time

10 km.
Jørn Werngreen            57,02
Jan Østerskov               59,18
Karen Rej                   1.00,14
Dorthe Evald               1.07,49

5. km.
Gurli Jensen                 30,02
Max Jørgensen             33,06
Jørgen Møller Jensen     33,07

Jørgen
Egeskov Slotsløb 01-06-2017
Egeskov Slotsløb den 30. april

½ Maraton

Karen Rej 2.28,29 time

Jørgen
BT Halvmaraton i Lyngby 10-05-2017
BT Halvmaraton i Lyngby den 30. april

½ Maraton
Bjørn Kelsen                1.52,07 time
Henrik Werdelin           2.00,45
Susanne M. Werdelin    2.00,49

Jørgen
Sorø løbet 02-05-2017
Sorø løbet den 23. april

10. km.
Karen Rej 1.01,30 time

Jørgen
Vikingesporet Roskilde 02-05-2017
Vikingesporet Roskilde den 17. april

½ maraton
Tanja W. Jørgensen   1.56,04 time
Bjørn Kelsen              2.03,07

Jørgen
Solgårdsparken Strøby Egede 18-04-2017
Solgårdsparken Strøby Egede den 17. april
Indvielse af ny hjertesti Hjerteforeningens Motionsklub Stevns
4,3 km.
Karen Rej
Preben Hansen
Gurli Jensen
Jørgen Møller Jensen
 
Jørgen
Skærtorsdags løbet i Næstved / Herlufholm 18-04-2017
Skærtorsdags løbet i Næstved / Herlufholm den 13. april
5. km.
Morten Frederiksen     23,52 min.
Palle Frederiksen        24,20
Maria Møller Jensen    26,51
Gurli Jensen               29,16
Christian Petersen       32,31
Jørgen Møller Jensen  33,10

Jørgen
White Over Spring Edition i Hvidovre 18-04-2017
White Over Spring Edition i Hvidovre den 13. april
10. km.
Karen Rej 59,20 min

Jørgen
Hannover Maraton Tyskland 18-04-2017
Hannover Maraton Tyskland den 9. april
Maraton
Preben Hansen 3.47,29 time

Jørgen
Færgelunds løbet i Jægerspris 18-04-2017
Færgelunds løbet i Jægerspris den 9. april
6,6. km.
Karen Rej 41,10 min.

Jørgen

 
Grevinde Danner løbet Jægerspris 10-04-2017
Grevinde Danner løbet Jægerspris den 2. april

½ maraton
Karen Rej 2.21,37 tim.

Jørgen
 
TIL TOPPEN
Sydkyst løbet i Greve den 19. marts 22-03-2017
Sydkyst løbet i Greve den 19. marts

10.55 km.
Dorthe Evald             1.02,39 time
Karen Rej                 1.11,49
Dorthe E. Nørgaard    1.11,49
Karin M. Larsen         1.11,49

½ Maraton
Klaus W. Jørgensen  1.51,31 time
Tanja W. Jørgensen  2.03,01

Jørgen


Jørgen
Frost Cup 5. afdeling den 6. marts 08-03-2016
Frost Cup 5. afdeling den 6. marts

5. km.
Karen Maria Larsen      30,16 min.
Karen Rej                      30,17   

Jørgen

 
Frost Cup 4. afdeling den 7. februar 10-02-2016
Frost Cup 4. afdeling den 7. februar

10 km.
Ole G. Thomsen     51,38 min

5. km.
Karin Maria Larsen 32,28
Karen Rej              32,48

Jørgen

 
Skyggebørns ½ Maraton Strandby Frederikshavn 20-02-2017
Skyggebørns ½ Maraton Strandby Frederikshavn den 4. februar
½ Maraton
Karen Rej 2.23,55 time

Jørgen
TIL TOPPEN
Aarup på Fyn Stiftens Etapeløb 31-01-2017
Aarup på Fyn Stiftens Etapeløb 3. del 22. januar
13. km.
Karen Rej 1.25,00 time
Jørgen
Polar Frost Cup 3. afd. 31-01-2017
Polar Frost Cup 3. afd. 8. januar
5. km.
Karen Rej 31,00 min.
Jørgen
Champagnegaloppen i Køge 03-01-2017
Champagnegaloppen i Køge den 31. december
10. km.
Michael Vestergård  46,05 min.
Kristian Møller         47,47
Ole G. Thomsen       48,27
Tanja W. Jørgensen  52,39
5. km.
Klaus W. Jørgensen  23,26
Bjørn Kelsen             23,29
Palle Frederiksen      23,39
Nina Sparvath          26,12
Maria M. Jensen      26,52
Morten Frederiksen   26,55
Dorthe Evald            27,52
Jacob Erlingsen        29,01
Torben Erlingsen     29,03
Dan E. Nielsen          29,39
Gurli Jensen             29,58
Christian Petersen     31,09
Hans Frederichsen   31,16
Kirsten Lech             32,18
Jørgen M Jensen       32,21
Anders Werdelin        34,22
Henrik Werdelin         34,23
Birte Kuhle                39,43
Jørgen
Frost Cup 2. afd. 29-12-2016
Frost Cup 2. afd. den 11, december
5. km.
Karen Rej 30,24 min.
Ole G. Thomsen 23,50
Jørgen
Frost Cup 1. afd. 29-12-2016
Frost Cup 1. afd. den 20. november
5. km.
Karen Rej 36,36 min
Ole G. Thomsen 28,05
Jørgen
TIL TOPPEN
TIL TOPPEN
TIL TOPPEN
Klik her for at få dit eget GoMINIsite