HERMED EN TAK TIL ALLE DER DELTOG I BØRNELØBET SAMT VALLØBY LØBET 2017.
​OGSÅ EN STOR TAK TIL ALLE HJÆLPERE.
Gruppe inddeling Valløby løbet 25-09-2016
Gruppe inddeling Valløby løbet
5,5 km
Børn til og med       11 år  gruppe  01
Piger                  12- 14 år                02
Drenge               12-14 år                 03

Damer                15-39 år                 04
Damer                40-49 år                 05
Damer                50-59 år                 06
Damer            over 60 år                   07

Herrer                15-39 år                  08
Herrer                40-49 år                  09
Herrer                50-59 år                  10
Herrer             over 60 år                   11

10,1 km
Børn til og med     14 år                     12
Damer               15-39 år                    13
Damer               40-49 år                    14
Damer               50-59 år                    15
Damer            over 60 år                    16

Herrer               15-39 år                     17
Herrer               40-49 år                     18
Herrer               50-59 år                     19
herrer            over 60 år                      20

Power Walking
5,5 km

Damer                                    gruppe 25
Herrer                                                 26 
BILLEDER FRA VALLØBYLØBET 
Voksenløb VBM 2017
Nr. Navn Adresse Bane Gruppe Klub Tid
773 William Boserup  5,5 km Gruppe 01 VBM 0.25.50.4
785 Ida Hartmann Nielsen  Herfølge 5,5 km Gruppe 01 0.40.16.5
811 Andrea Thea Jensen  Valløby 5,5 km Gruppe 01 0.41.14.7
813 Margrethe Rolsted  Valløby 5,5 km Gruppe 01 0.45.03.2
825 Hannah Bergstrøm  Klippinge 5,5 km Gruppe 02 0.25.58.7
778 Alberte Mathiesen  Valløby 5,5 km Gruppe 02 0.27.42.0
777 Emilie Mathiesen  Valløby 5,5 km Gruppe 02 0.29.54.1
853 Anika  Klippinge 5,5 km Gruppe 02 klub 0.32.32.1
744 Selma Arendt  5,5 km Gruppe 02 VBM 0.36.03.4
782 Tobias Kedeby  Ejby 5,5 km Gruppe 03 0.25.29.0
828 Anders Juul Ellehauge  Vordingborg 5,5 km Gruppe 03 0.27.16.8
737 Jacob Erlingsen  5,5 km Gruppe 03 VBM 0.31.08.7
819 Anne Holm  St. Heddinge 5,5 km Gruppe 04 Run4all 0.20.48.4
848 Nina Hedeman  Køge 5,5 km Gruppe 04 0.24.44.7
818 Benedikte From  St. Heddinge 5,5 km Gruppe 04 0.26.34.1
817 Tanja Hesselbak Nielsen  St. Heddinge 5,5 km Gruppe 04 0.27.51.1
768 Maria Møller Jensen  5,5 km Gruppe 04 VBM 0.28.48.2
776 Louise Lundager  Solrød Strand 5,5 km Gruppe 04 0.30.02.1
823 Carina Klarskov  Stenløse 5,5 km Gruppe 04 0.31.29.0
846 Emma Jessen  Nyk.F. 5,5 km Gruppe 04 0.32.52.9
816 Maria Jacobsen  Tureby 5,5 km Gruppe 04 0.34.46.9
724 Rikke Krarup-Hansen  Herfølge 5,5 km Gruppe 04 0.36.55.6
718 Sara Sand  Haslev 5,5 km Gruppe 04 0.39.45.8
715 Karoline Sidelmann Brinch  5,5 km Gruppe 05 Novo Nordisk 0.22.03.7
809 Rikke M. Poulsen  5,5 km Gruppe 05 Køge Atletik 0.23.02.1
807 Signe Rubenhagen  5,5 km Gruppe 05 Køge Atletik 0.28.56.9
810 Chantale Julien  Hårlev 5,5 km Gruppe 05 0.34.14.0
781 Pia Kedeby  Ejby 5,5 km Gruppe 05 0.34.41.0
780 Jeanette Mieritz  Valløby 5,5 km Gruppe 05 0.34.41.2
751 Karen Rej  5,5 km Gruppe 05 VBM 0.35.31.1
743 Kristine Arendt  5,5 km Gruppe 05 VBM 0.36.03.0
784 Helle Nielsen  Herfølge 5,5 km Gruppe 05 0.40.17.4
794 Britta Hansen  Farum 5,5 km Gruppe 06 0.27.02.0
735 Bettina Boserup  5,5 km Gruppe 06 VBM 0.27.04.4
800 Helle Klindt  5,5 km Gruppe 06 Køge Atletik 0.32.10.4
752 Susanne Hansen  5,5 km Gruppe 06 VBM 0.32.45.9
796 Lissi Terkelsen  5,5 km Gruppe 06 Køge Atletik 0.34.12.5
758 Nina Andersen  5,5 km Gruppe 06 VBM 0.34.20.7
741 Dorthe E. Nørgaard  5,5 km Gruppe 06 VBM 0.35.30.3
742 Janina Brandt  5,5 km Gruppe 06 VBM 0.36.31.1
858 Jette Pedersen  Hårlev 5,5 km Gruppe 06 0.37.56.5
791 Karin Jørgensen  Haslev 5,5 km Gruppe 06 0.39.03.4
786 Birgitte Kildemose Jensen  Hårlev 5,5 km Gruppe 06 0.41.00.0
843 Eva Hansen  Rødvig 5,5 km Gruppe 07 0.29.38.1
860 Lise Espersen  Køge 5,5 km Gruppe 07 0.29.53.4
770 Kate Knudsen  5,5 km Gruppe 07 VBM 0.30.41.3
755 Birgit Berner  5,5 km Gruppe 07 VBM 0.31.44.0
747 Kirsten Lech-Rasmussen  5,5 km Gruppe 07 VBM 0.33.09.2
761 Jette Wichmann Jørgensen  5,5 km Gruppe 07 VBM 0.39.27.7
766 Birte Kühle  5,5 km Gruppe 07 VBM 0.41.41.6
808 Tobias Poulsen  5,5 km Gruppe 08 Køge Atletik 0.19.23.8
820 Pelle-Oscar Lambertsen  St. Heddinge 5,5 km Gruppe 08 Run4all 0.19.55.2
837 Simon R. Holt  Strøby Egede 5,5 km Gruppe 08 Køge OK 0.20.22.8
730 Palle Møller Nielsen  Charlottenlund 5,5 km Gruppe 08 0.20.32.2
720 Martin Øllegaard  Valløby 5,5 km Gruppe 08 0.20.53.8
812 Anders Jensen  Valløby 5,5 km Gruppe 08 0.22.48.8
833 Emil Spittau Salling  Køge 5,5 km Gruppe 08 Køge Trimteam 2000 0.24.33.9
750 Morten Frederiksen  5,5 km Gruppe 08 VBM 0.25.52.9
824 Mikkel Klarskov  Stenløse 5,5 km Gruppe 08 0.31.31.5
732 Simon Møller Nielsen  Charlottenlund 5,5 km Gruppe 08 0.33.01.5
814 August Lillie  Valløby 5,5 km Gruppe 08 0.38.00.9
821 Lars Bjerregaard  5,5 km Gruppe 09 Run4all 0.19.23.0
855 Jesper Klausen  Valløby 5,5 km Gruppe 09 0.24.47.1
722 Martin Funder Christiansen  Valløby 5,5 km Gruppe 09 0.27.09.5
836 Michael Boile  Strøby 5,5 km Gruppe 09 0.29.58.8
844 Ole Horsbøl  Strøby 5,5 km Gruppe 09 0.31.32.5
733 Rune Jensen  Charlottenlund 5,5 km Gruppe 09 0.33.02.7
731 Søren Madsen  Charlottenlund 5,5 km Gruppe 09 0.38.05.4
852 Benny Jørgensen  Hårlev 5,5 km Gruppe 09 0.41.31.6
849 Johnny Møller  Haslev 5,5 km Gruppe 10 Dalbyløberne 0.20.29.4
710 Thomas Vollmond  5,5 km Gruppe 10 Novo Nordisk 0.21.20.1
719 Phillip Bøgh  Fr.berg 5,5 km Gruppe 10 0.21.37.9
826 Johan Bergstrøm  Klippinge 5,5 km Gruppe 10 0.27.47.4
841 Ib Petersen  Hårlev 5,5 km Gruppe 10 0.29.18.9
775 Søren Normann Sørensen  Solrød Strand 5,5 km Gruppe 10 0.29.56.9
738 Torben Erlingsen  5,5 km Gruppe 10 VBM 0.31.00.3
790 Steen Andersen  Haslev 5,5 km Gruppe 10 0.33.37.1
838 Amdi M. Olsen  Køge 5,5 km Gruppe 10 0.34.08.4
856 Bruno M. Olsen  Rødvig 5,5 km Gruppe 10 0.35.14.1
795 Aino Aalykke  5,5 km Gruppe 10 Køge Atletik 0.36.00.2
831 Flemming Rasmussen  Rødvig 5,5 km Gruppe 10 0.44.25.2
769 Finn Bay-Jørgensen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.25.45.2
749 Palle Frederiksen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.26.38.6
772 Jan Østerskov  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.30.04.3
798 Jørgen Christiansen  5,5 km Gruppe 11 Køge Atletik 0.31.12.1
839 John Pfeiffer  Skovlunde 5,5 km Gruppe 11 Ejby 0.31.34.7
746 Dan E. Nielsen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.32.06.1
767 Erik Mortensen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.32.30.1
736 Jørgen Larsen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.32.34.5
845 Ole B. Jørgensen  Hårlev 5,5 km Gruppe 11 0.32.35.9
753 Jørn L. Christiansen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.33.29.9
756 Erik Løvgren Jensen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.33.51.0
847 Jens Hansen  Kbhvn N 5,5 km Gruppe 11 0.34.23.7
765 Hans Frederichsen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.34.36.7
764 Just Christensen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.37.05.0
762 Knud Madsen  5,5 km Gruppe 11 VBM 0.37.45.3
701 Rasmus Pondal  ST. Tårnby 10,1 km Gruppe 12 0.49.24.7
829 Gintare Joksaite  Køge 10,1 km Gruppe 13 0.51.58.3
774 Vinja Finderup  Hårlev 10,1 km Gruppe 13 0.53.40.7
805 Melissa Svendsen  10,1 km Gruppe 13 Køge Atletik 0.53.56.4
723 Agnete M. Stilhoff  Kbhvn NV 10,1 km Gruppe 13 1.03.17.0
708 Mette Bøg Larsen  10,1 km Gruppe 14 Novo Nordisk 0.45.00.7
704 Henriette Draborg  10,1 km Gruppe 14 Novo Nordisk 0.46.48.7
806 Anja Roos  10,1 km Gruppe 14 Køge Atletik 0.52.55.5
740 Tanja Wichmann Jørgensen  10,1 km Gruppe 14 VBM 0.59.06.9
834 Rikke Guttesen  Hårlev 10,1 km Gruppe 14 Hårlev Løb 1.04.41.0
703 Charlotte Sperber  St. Tårnby 10,1 km Gruppe 14 1.08.27.0
712 Lisbeth Jørgensen  10,1 km Gruppe 15 Novo Nordisk 0.43.22.5
716 Lisbet Westergaard  10,1 km Gruppe 15 Novo Nordisk 0.51.26.7
857 Hanne Hjorth  Rødvig 10,1 km Gruppe 15 Rødvig Løbeklub 0.54.30.5
851 Tina Mølle Larsen  Hårlev 10,1 km Gruppe 15 1.04.16.0
792 Lone Damgaard  Hårlev 10,1 km Gruppe 15 1.05.08.5
830 Jette Ibsen  Hårlev 10,1 km Gruppe 15 Hårlev løb 1.11.27.9
804 Mie Jacobsen  10,1 km Gruppe 16 Køge Atletik 0.57.19.2
759 Bente Jørgensen  10,1 km Gruppe 16 VBM 1.00.45.3
840 Kirsten G. Launi  Køge 10,1 km Gruppe 16 1.07.58.4
859 Marcus Hjuler Salomonsson  Bjæverskov 10,1 km Gruppe 17 Run4all 0.36.45.1
788 Søren Rosenberg  Hårlev 10,1 km Gruppe 17 0.40.43.6
711 Jacob Aaman Jensen  10,1 km Gruppe 17 Novo Nordisk 0.40.53.0
709 Peter Belijaev  10,1 km Gruppe 17 Novo Nordisk 0.42.24.9
705 Dennis Hansen  10,1 km Gruppe 17 Novo Nordisk 0.46.49.3
745 Niclas Adriansen  10,1 km Gruppe 17 VBM 0.48.17.9
779 Kasper Rasmussen  København S. 10,1 km Gruppe 17 1.14.21.2
721 Daniel Christian Androsov  Strøby 10,1 km Gruppe 17 1.14.22.0
827 Torben Juul Nielsen  Vordingborg 10,1 km Gruppe 18 NB/Viking 0.37.03.4
832 Christian Salling  Køge 10,1 km Gruppe 18 Køge Trimteam 2000 0.38.29.2
822 Jacob Arendt  Valløby 10,1 km Gruppe 18 VBM 0.41.44.5
734 Søren Boserup  10,1 km Gruppe 18 vbm 0.44.08.4
854 Lars Norddal  Klippinge 10,1 km Gruppe 18 Stevns Løbeklub 0.45.57.9
714 Michael Bang Jacobsen  10,1 km Gruppe 18 Novo Nordisk 0.48.05.2
835 Thorbjørn Guttesen  Hårlev 10,1 km Gruppe 18 Hårlev Løb 0.50.38.4
789 Thomas Nygaard Jensen  Hårlev 10,1 km Gruppe 18 0.52.32.6
707 Anders Jespersen  10,1 km Gruppe 19 Novo Nordisk 0.41.15.6
801 Torben Klindt  10,1 km Gruppe 19 Køge Atletik 0.43.50.3
706 Michael Pilgård Andersen  10,1 km Gruppe 19 Novo Nordisk 0.45.04.2
842 Karsten Andersen  Rødvig 10,1 km Gruppe 19 Stevns Løbeklub 0.50.03.9
739 Klaus Wichmann Jørgensen  10,1 km Gruppe 19 VBM 0.50.12.1
802 Patrick Delpierre  10,1 km Gruppe 19 Køge Atletik 0.50.38.7
713 Jens Christian Moestrup  10,1 km Gruppe 19 Novo Nordisk 0.50.45.2
803 Jesper Larsen  10,1 km Gruppe 19 Køge Atletik 0.56.18.7
850 Jesper From  Haslev 10,1 km Gruppe 19 0.57.34.9
754 Jørn Werngreen  10,1 km Gruppe 19 VBM 0.58.40.8
748 Michael Vestergård  10,1 km Gruppe 20 VBM 0.43.35.4
783 Niels Jespersen  Frederiksberg C.    10,1 km Gruppe 20 0.54.17.5
793 Kjeld-Ole Munk  Greve 10,1 km Gruppe 20 0.54.28.0
760 Benthe L. Nielsen  PW Gruppe 25 VBM 0.44.24.3
797 Ellen Nielsen  PW Gruppe 25 Køge Atletik 0.48.36.7
799 Karina Sørensen  PW Gruppe 25 Køge Atletik 0.48.37.0
763 Lis Madsen  PW Gruppe 25 VBM 0.56.07.9
815 Michael Østergaard  Albertslund PW Gruppe 26 Jyllinge Løbeklub 0.26.22.0
702 Jacob Pondal  St. Tårnby PW Gruppe 26 0.41.02.4
Klik her for at få dit eget GoMINIsite