HERMED EN TAK TIL ALLE DER DELTOG I BØRNELØBET SAMT VALLØBY LØBET 2016.
​OGSÅ EN STOR TAK TIL ALLE HJÆLPERE.
Gruppe inddeling Valløby løbet 25-09-2016
Gruppe inddeling Valløby løbet
5,5 km
Børn til og med       11 år  gruppe  01
Piger                  12- 14 år                02
Drenge               12-14 år                 03

Damer                15-39 år                 04
Damer                40-49 år                 05
Damer                50-59 år                 06
Damer            over 60 år                   07

Herrer                15-39 år                  08
Herrer                40-49 år                  09
Herrer                50-59 år                  10
Herrer             over 60 år                   11

10,1 km
Børn til og med     14 år                     12
Damer               15-39 år                    13
Damer               40-49 år                    14
Damer               50-59 år                    15
Damer            over 60 år                    16

Herrer               15-39 år                     17
Herrer               40-49 år                     18
Herrer               50-59 år                     19
herrer            over 60 år                      20

Power Walking
5,5 km

Damer                                    gruppe 25
Herrer                                                 26 
Nr. Navn Adresse Køn Bane Gruppe Klub Tid
865 Hannah M. Bergstrøm  Klippinge Kvinde 5,5 km Gruppe 01 0.25.46.5
826 Sarah Boserup  Kvinde 5,5 km Gruppe 01 VBM 0.33.28.0
869 Anders Juul Ellehauge  Vordingborg Mand 5,5 km Gruppe 01 0.34.51.0
834 Ida Hartmann Nielsen  Herfølge Kvinde 5,5 km Gruppe 01 0.39.28.2
866 Ida Krogsgaard  Hårlev Kvinde 5,5 km Gruppe 01 Årlev Løbeklub 0.49.24.6
878 Anika Norddal Laursen  Klippinge Kvinde 5,5 km Gruppe 02 Stevns Løbeklub 0.29.25.6
845 Nina Steen Andersen  St.Heddinge Kvinde 5,5 km Gruppe 02 Stevns Løbeklub 0.29.29.9
871 Philip   Næstved Mand 5,5 km Gruppe 03 0.41.29.5
864 Terese Romme Rasmussen  Næstved Kvinde 5,5 km Gruppe 04 0.27.04.8
773 Sarah Nielsen  Kvinde 5,5 km Gruppe 04 Køge Gym. 0.27.39.6
762 Caroline Berendt Andersen  Kvinde 5,5 km Gruppe 04 Køge Gym. 0.28.04.6
764 Annika Slothuus Høj  Kvinde 5,5 km Gruppe 04 Køge Gym. 0.30.10.5
727 Salli Snedker-Møller  Hårlev Kvinde 5,5 km Gruppe 04 0.32.01.8
859 Simone Ellebæk  Kbhvn S Kvinde 5,5 km Gruppe 04 0.33.14.4
861 Alba Thea Solgaard  Køge Kvinde 5,5 km Gruppe 04 0.35.52.4
772 Sarah Engelbrecht Hansen  Kvinde 5,5 km Gruppe 04 Køge Gym. 0.36.13.9
770 Nanna Hartvig Jensen  Kvinde 5,5 km Gruppe 04 Køge Gym. 0.36.15.8
763 Caroline Jensen  Kvinde 5,5 km Gruppe 04 Køge Gym. 0.40.38.5
906 Karoline S. Brinch  Holte Kvinde 5,5 km Gruppe 05 Moges Diciple 0.22.15.5
894 Nanna Rassov Carlson  Helsinge Kvinde 5,5 km Gruppe 05 0.25.05.9
900 Camilla Bagge  Køge Kvinde 5,5 km Gruppe 05 0.29.24.1
737 Dorthe Richards  Solrød Strand Kvinde 5,5 km Gruppe 05 0.30.10.1
910 Stine Hildebrandt  Strøby Kvinde 5,5 km Gruppe 05 0.32.21.5
775 Marie Eiland  Kvinde 5,5 km Gruppe 05 Køge Gym. 0.32.30.9
831 Henriette Joost  Kvinde 5,5 km Gruppe 05 0.38.54.7
833 Helle Nielsen  Herfølge Kvinde 5,5 km Gruppe 05 0.39.29.2
872 Britt Søholt  Næstved Kvinde 5,5 km Gruppe 05 0.41.35.6
759 Laila Orloff  Køge Kvinde 5,5 km Gruppe 06 Køge Atletik 0.29.41.5
880 Hanne Hjorth  Rødvig Kvinde 5,5 km Gruppe 06 Rødvig Løbeklub 0.29.43.2
814 Anne Sofie Bay-Jørgensen  Kvinde 5,5 km Gruppe 06 VBM 0.30.15.1
816 Karin Maria Larsen  Kvinde 5,5 km Gruppe 06 VBM 0.33.19.2
822 Susanne Hansen  Kvinde 5,5 km Gruppe 06 VBM 0.33.22.6
896 Pernille Gindrup  Virum Kvinde 5,5 km Gruppe 06 0.33.28.5
922 Tina Larsen  Hårlev Kvinde 5,5 km Gruppe 06 0.36.04.3
809 Kirsten Henriksen  Kvinde 5,5 km Gruppe 06 VBM 0.36.15.2
824 Dorthe L. Kelsen  Kvinde 5,5 km Gruppe 06 VBM 0.42.15.6
732 Karin Jørgensen  Haslev Kvinde 5,5 km Gruppe 06 0.43.00.5
867 Gitte Jensen  Hårlev Kvinde 5,5 km Gruppe 06 Hårlev Løbeklub 0.49.27.1
757 Toni Harboe Johansen  Køge Kvinde 5,5 km Gruppe 07 Køge Atletik 0.30.00.7
803 Birgit Berner  Kvinde 5,5 km Gruppe 07 VBM 0.30.48.7
776 Hanne Sparholt Jørgensen  Kvinde 5,5 km Gruppe 07 Køge Gym. 0.32.37.0
799 Kirsten Lech Rasmussen  Kvinde 5,5 km Gruppe 07 VBM 0.34.02.4
797 Inge Meilbak  Kvinde 5,5 km Gruppe 07 VBM 0.34.38.6
734 Anne Bengtsson  København NV Kvinde 5,5 km Gruppe 07 0.35.20.3
876 Susanne Egelund  St. Heddinge Kvinde 5,5 km Gruppe 07 0.36.23.3
731 Linda Kornby  Køge Kvinde 5,5 km Gruppe 07 0.39.35.4
815 Birte Kühle  Kvinde 5,5 km Gruppe 07 VBM 0.41.16.7
903 Pelle O. Lambertsen  Rødvig Mand 5,5 km Gruppe 08 TTS 0.20.49.2
899 Mads Bagge  Køge Mand 5,5 km Gruppe 08 0.24.45.1
862 Sebastian Rasmussen  Kbhvn S Mand 5,5 km Gruppe 08 0.25.23.7
829 Oskar Joost  Mand 5,5 km Gruppe 08 0.25.51.1
771 Peter Lyster Ellermann  Mand 5,5 km Gruppe 08 Køge Gym. 0.26.39.1
828 Gustav Joost  Mand 5,5 km Gruppe 08 0.27.47.5
783 Morten Frederiksen  Mand 5,5 km Gruppe 08 VBM 0.28.52.0
863 Martin Larsen  Næstved Mand 5,5 km Gruppe 08 0.31.17.1
925 Rune H.  Køge Mand 5,5 km Gruppe 08 0.31.39.7
897 Jacob W. Hansen  Borup Mand 5,5 km Gruppe 08 0.38.09.2
917 Lars Hansen  Mand 5,5 km Gruppe 09 Run4All 0.19.39.6
823 Henrik Andreasen  Mand 5,5 km Gruppe 09 VBM 0.21.37.2
847 Nielse Hansen  Solrød Strand Mand 5,5 km Gruppe 09 0.23.12.8
849 Jesper Klausen  Valløby Mand 5,5 km Gruppe 09 0.24.20.2
745 Erik Olsen  Mand 5,5 km Gruppe 09 0.24.52.2
786 Torben Erlingsen  Mand PW Gruppe 09 VBM 0.27.09.3
873 Kim Hansen  Holmegaard Mand 5,5 km Gruppe 09 0.27.51.6
742 Claus Udengaard  Mand 5,5 km Gruppe 09 0.29.18.9
911 Ole Horsbøl  Strøby Mand 5,5 km Gruppe 09 0.29.26.6
921 Benny Jørgensen  Hårlev Mand 5,5 km Gruppe 09 0.40.34.9
907 Thomas Svendsen  Lynge Mand 5,5 km Gruppe 10 Mogens Diciple 0.21.21.8
721 Phillip Bøgh  Mand 5,5 km Gruppe 10 0.22.43.7
744 Jan Kokholm  Valløby Mand 5,5 km Gruppe 10 0.26.23.3
810 Karsten Kirkø  Mand 5,5 km Gruppe 10 VBM 0.28.05.8
885 Kim Holman  Haslev  aslev Mand 5,5 km Gruppe 10 0.29.53.4
892 Tonny Nissen  Fakse Mand 5,5 km Gruppe 10 FFT 0.30.00.4
774 Steen Ellemand Christensen  Mand 5,5 km Gruppe 10 Køge Gym. 0.30.11.1
730 Brian Westberg Olsen  Smørum Mand 5,5 km Gruppe 10 0.31.33.2
733 Steen Andersen  Haslev Mand 5,5 km Gruppe 10 0.32.20.5
800 Dan E. Nielsen  Mand 5,5 km Gruppe 10 VBM 0.32.29.7
728 Kim Johnny Hansen  Borup Mand 5,5 km Gruppe 10 0.32.38.1
830 Carsten Joost  Mand 5,5 km Gruppe 10 0.33.38.6
913 Amdi Maimann Olsen  Køge Mand 5,5 km Gruppe 10 0.35.43.2
879 Bruno M. Olsen  Rødvig Mand 5,5 km Gruppe 10 0.36.18.0
918 Henrik Wilcken  Valløby Mand 5,5 km Gruppe 10 0.37.24.4
821 Ole G. Thomsen  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.25.19.4
813 Finn Bay-Jørgensen  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.25.37.9
782 Palle Frederiksen  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.26.28.0
838 Hans J. Knudsen  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.28.44.4
753 Jørgen Christiansen  Køge Mand 5,5 km Gruppe 11 Køge Atletik 0.29.35.4
811 Jan Østerskov  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.30.01.9
808 Erik Mortensen  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.30.13.3
818 Jørgen Larsen  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.30.23.3
729 Ole Braming Jørgensen  Hårlev Mand 5,5 km Gruppe 11 0.32.34.0
802 Erik Løvgreen Jensen  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.32.49.2
798 Kurt Toft  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.35.59.8
789 Hans Sode-Madsen  Mand 5,5 km Gruppe 11 VBM 0.37.06.6
919 Arne Markussen  Stenlille Mand 5,5 km Gruppe 11 0.41.26.9
850 Poul Jensen  St.Heddinge Mand 5,5 km Gruppe 11 0.45.54.4
748 Rasmus Pondal  Hårlev Mand 10,1 km Gruppe 12 0.48.29.2
857 Ida-Marie Marcusssen  Frederiksværk Kvinde 10,1 km Gruppe 13 NBRO Running 0.41.50.3
854 Johanna Paulsson  Kbhvn Ø Kvinde 10,1 km Gruppe 13 Mogens diciple 0.43.50.2
852 Vibeke Kofod  Køge Kvinde 10,1 km Gruppe 13 0.51.41.9
883 Malene Iversen  Haslev Kvinde 10,1 km Gruppe 13 0.53.14.6
841 Majken Hedstrøm  Hårlev Kvinde 10,1 km Gruppe 13 Hårlev Løb 0.54.07.1
836 Vinja Finderup  Hårlev Kvinde 10,1 km Gruppe 13 0.54.44.4
916 Freja Hansen  St.Heddinge Kvinde 10,1 km Gruppe 13 Stevns Løbeklub 0.55.29.9
790 Nina Sparvath  Kvinde 10,1 km Gruppe 13 VBM 0.58.36.1
750 Sidse Hansen  Køge Kvinde 10,1 km Gruppe 13 0.58.51.5
722 Annelene Maack  Solrød Strand Kvinde 10,1 km Gruppe 13 1.02.32.3
758 Lykke Outzen  Køge Kvinde 10,1 km Gruppe 14 Køge Atletik 0.45.27.1
848 Bettina Egekær  Valløby Kvinde 10,1 km Gruppe 14 0.53.00.0
915 Marie Kollberg  Hårlev Kvinde 10,1 km Gruppe 14 Hårlev Løb 0.58.46.5
912 Jane Jensen  Hårlev Kvinde 10,1 km Gruppe 14 Hårlev Løb 1.02.21.5
788 Karen Rej  Kvinde 10,1 km Gruppe 14 VBM 1.02.47.2
890 Rikke Guttesen  Hårlev Kvinde 10,1 km Gruppe 14 Hårlev Løb 1.05.55.4
923 Tina Jacobsen  Rødvig Kvinde 10,1 km Gruppe 15 Stevns løbeklub 0.45.54.9
875 Britta Hansen  Farum Kvinde 10,1 km Gruppe 15 Novo 0.48.45.8
860 Helle Solgaard  Køge Kvinde 10,1 km Gruppe 15 Hårlev Løb 0.53.12.0
884 Inger Berg  arlslunde Kvinde 10,1 km Gruppe 15 0.59.51.5
752 Agnethe Søndergaard Sørensen  Køge Kvinde 10,1 km Gruppe 15 1.14.19.9
761 Lise Espersen  Køge Kvinde 10,1 km Gruppe 16 Køge Atletik 0.54.13.7
755 Mie Jakobsen  Køge Kvinde 10,1 km Gruppe 16 Køge Atletik 0.56.34.9
837 Kate T. Knudsen  Kvinde 10,1 km Gruppe 16 VBM 0.58.54.3
804 Bente Jørgensen  Kvinde 10,1 km Gruppe 16 VBM 0.59.34.6
835 Kirsten G. Larsen  Køge Kvinde 10,1 km Gruppe 16 1.10.01.3
844 Peter Beljaev  Hellerup Mand 10,1 km Gruppe 17 Mogens Diciple 0.41.20.8
843 Martin Øllegaard  Valløby Mand 10,1 km Gruppe 17 0.41.45.8
898 Simon Fassel  KbNV Mand 10,1 km Gruppe 17 0.44.32.5
819 Niclas Adriansen  Mand 10,1 km Gruppe 17 VBM 0.46.38.5
853 Michael B. Jacobsen  Tureby Mand 10,1 km Gruppe 17 Novo 0.47.59.0
887 Michael Sørensen  Bjælkerup Kvinde 10,1 km Gruppe 17 0.53.05.6
855 Jacob A Jensen Mand 10,1 km Gruppe 17 Mogens diciple 0.54.06.2
868 Torben Juul Nielsen  Vordingborg Mand 10,1 km Gruppe 18 Viking New Balance 0.36.54.5
839 Jens Nørremark  St.Egede Mand 10,1 km Gruppe 18 THS 0.38.22.5
905 Thomas Jakobsen  Haslev Mand 10,1 km Gruppe 18 2tri haslev 0.38.36.2
856 Palle Johannesson  Frederiksværk Mand 10,1 km Gruppe 18 NBRO Running 0.41.24.1
741 Martin-Bjørn-Lundberg  Mand 10,1 km Gruppe 18 0.42.59.7
870 Anders Frøhlke  Solrød Strand Mand 10,1 km Gruppe 18 0.44.02.8
825 Søren Boserup  Mand 10,1 km Gruppe 18 VBM 0.45.26.4
882 Jan Lundskov  Køge Mand 10,1 km Gruppe 18 0.45.29.4
877 Lars Norddal  Klippinge Mand 10,1 km Gruppe 18 Stevns Løbeklub 0.45.51.6
914 Henrik Kollberg  Hårlev Mand 10,1 km Gruppe 18 Hårlev Løb 0.47.44.0
842 Henrik Hedstrøm  Hårlev Mand 10,1 km Gruppe 18 Hårlev Løb 0.48.16.4
920 Jesper Kougsgaard  Hårlev Mand 10,1 km Gruppe 18 Hårlev Løb 0.50.05.8
846 Martin Steen Andersen  St.Heddinge Mand 10,1 km Gruppe 18 Stevns Løbeklub 0.50.27.6
801 Martin Hildebrandt  Mand 10,1 km Gruppe 18 VBM 0.50.40.0
792 Klaus W. Jørgensen  Mand 10,1 km Gruppe 18 VBM 0.50.56.7
791 Thomas Nedergaard  Mand 10,1 km Gruppe 18 VBM 0.50.57.1
736 Jason Richards  Solrød Strand Mand 10,1 km Gruppe 18 0.51.59.7
895 Jens Chr. Moestrup  Virum Mand 10,1 km Gruppe 18 0.52.15.5
725 Martin Funer Christiansen  Valløby Mand 10,1 km Gruppe 18 0.52.27.5
891 Thorbjørn Guttesen  Hårlev Mand 10,1 km Gruppe 18 Hårlev Løb 0.52.51.1
909 Thomas Funder Bonde  Kbhvn S Mand 10,1 km Gruppe 18 0.53.02.7
874 Thomas N. Jensen  Hårlev Mand 10,1 km Gruppe 18 Hårlev Løb 0.53.13.5
738 Gert Jensen  Solrød Strand Mand 10,1 km Gruppe 18 0.53.19.9
840 Jacob Laursen  Valløby Mand 10,1 km Gruppe 18 0.54.30.7
908 Martin Krarup  Herfølge Mand 10,1 km Gruppe 18 0.57.03.4
751 Thomas Andersen  Køge Mand 10,1 km Gruppe 18 1.02.18.9
886 Knud Petersen  Rødvig Mand 10,1 km Gruppe 18 Rødvig Løb 1.02.46.7
889 Henrik Kümler  Køge Mand 10,1 km Gruppe 19 0.40.30.4
858 Thomas Volmond  Dyssegård Mand 10,1 km Gruppe 19 Novo 0.41.15.5
881 Michael Andersen  Kbvhn S Mand 10,1 km Gruppe 19 Mogens Diciple 0.42.44.3
851 Rene Ravnsholt  Valløby Mand 10,1 km Gruppe 19 0.48.05.8
754 Patrick Delpierre  Strøby Mand 10,1 km Gruppe 19 Køge Atletik 0.49.59.0
820 Niels Kyed  Mand 10,1 km Gruppe 19 VBM 0.51.05.8
805 Bjørn Kelsen  Mand 10,1 km Gruppe 19 VBM 0.52.31.3
924 Per Damgaard  St.Heddinge Mand 10,1 km Gruppe 19 Stevns løbeklub 0.52.55.0
888 Peter Walmod  Kbhvn S Mand 10,1 km Gruppe 19 0.55.00.0
756 Jesper Larsen  Tureby Mand 10,1 km Gruppe 19 Køge Atletik 0.55.37.8
787 Jørn Werngreen  Mand 10,1 km Gruppe 19 VBM 0.58.16.4
760 Henrik Orloff  Køge Mand 10,1 km Gruppe 19 Køge Atletik 0.59.18.3
796 Michael Vestergård  Mand 10,1 km Gruppe 20 VBM 0.44.13.3
726 Erik Jacobsen  karrebæksminde Mand 10,1 km Gruppe 20 0.54.12.8
740 Klaus Nebrich  Præstø Mand 10,1 km Gruppe 20 0.55.02.3
735 Poul Jeppesen  København NV Mand 10,1 km Gruppe 20 0.57.41.2
901 Jens Hansen  Kbhvn N Mand 10,1 km Gruppe 20 0.59.12.5
904 Peter Z. Pedersen  Strøby Mand 10,1 km Gruppe 20 0.59.55.0
902 Hilmer Jensen  Hårlev Mand 10,1 km Gruppe 20 1.02.02.0
807 Hans Frederichsen  Mand 10,1 km Gruppe 20 VBM 1.05.08.0
747 Bjarne Andersen  Haslev Mand 10,1 km Gruppe 20 1.06.20.9
784 Bente L. Nielsen  Kvinde PW Gruppe 25 VBM 0.43.44.1
781 Charlotte Sperberg  Hårlev Kvinde PW Gruppe 25 0.45.40.7
893 Sussuie Nissen  Fakse Kvinde PW Gruppe 25 FFT 0.45.41.4
778 Mette Juul Strange  Herfølge Kvinde PW Gruppe 25 1.14.46.7
777 Tina Svane  Karise Kvinde PW Gruppe 25 1.14.51.2
780 Jocob Pondal  Hårlev Mand PW Gruppe 26 0.40.26.6
832 Lukas  Srrøby Egede Mand PW Gruppe 26 0.46.47.6
795 Just Christensen  Køge Mand PW Gruppe 26 VBM 0.51.49.4
779 Michael Strange  Herfølge Mand PW Gruppe 26 1.14.49.1

 
Klik her for at få dit eget GoMINIsite